Bydgoszcz ul. Koronowska 5, tel. 698 750 102

Ten dzień okazał się doskonały do tego, aby dzieci z różnych grup przedszkolnych mogły się zintegrować i razem bawić. W tym dniu przedszkolaki korzystały z dmuchanego placu zabaw…

Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek. Skończył się bowiem 4 – letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy dla dzieci z grup ,, Jagódki" oraz ,, Poziomki" .

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu zaczęliśmy już w piątek. Ten dzień okazał się doskonały do tego, aby dzieci z różnych grup przedszkolnych mogły się zintegrować.  Na dzieci czekało tego dnia wiele atrakcji.

 

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z Panią leśnik.

 

Spotkanie z Zajaczkiem przyniosło nie tylko prezenty ale też mnóstwo radości uśmiechu i dobrej zabawy

Obraz może zawierać: 15 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, ludzie jedzą i tabelaObraz może zawierać: 17 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i tabela

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tabela i w budynkuObraz może zawierać: 12 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą

 

Nasze przedszkole po raz kolejny zorganizowało Przegląd Piosenki - ,, Wiosenne Nutki”. Dużym przeżyciem dla dzieci był występ przed tak liczną widownią. Wszyscy artyści otrzymali dyplomy oraz upominki.

W dniu 05.03.2019r. wszystkich ,, Kolaków” odwiedziła Pani dentystka. Pani stomatolog  opowiedziała dzieciom, co należy robić, by mieć piękne, zdrowe zęby oraz zachęcała do systematycznego odwiedzania gabinetu stomatologicznego.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą, dziecko i w budynkuObraz może zawierać: 3 osoby

Obraz może zawierać: 5 osób

Z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu, każdy ostatni czwartek karnawału to „Zapusty”, przedszkolaki z naszego przedszkola mogły sobie pozwolić na małe, „co nieco”.

 

27 lutego to Dzień Dinozaura. W tym dniu obchodziliśmy  święto znanych, prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały.

14 lutego to Walentynki. We wszystkich grupach odbyły się  zajęcia na temat przyjaźni, miłości oraz sposobów jej wyrażania. Na zajęciach dominowały serduszka i kolor czerwony.

8 lutego w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pizzy.  Sale naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały zamówionej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

Do naszego przedszkola przybyli nasi najukochańszy dziadkowie . Każda grupa przedszkolaków zaprezentowała swój program artystyczny , w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. 

 

 

W naszym przedszkolu w środę odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się dzieci w kolorowych strojach. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek.

 

 W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 21 grudnia. Dzieci  6 letnie przygotowały krótki program artystyczny.

Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

 

W poniedziałkowe popołudnie rodzice  przybliżyli dzieciom dzień narodzenia Jezusa. W trakcie widowiska śpiewano kolędy. Panowała atmosfera radości i wzruszenia. Maluchy z wielkim skupieniem oglądały występ.

 

 

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku.Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Wszystkie Ekolaki otrzymały upominek.

 

Dziś w naszym Przedszkolu obchodziliśmy dzień buraka :)

 

14  listopada w Naszym Przedszkolu już po raz piętnasty odbył się Przedszkolny Przegląd Recytatorski , który był związany z tematem ,, Bezpieczeństwo ważna rzecz”. Dzieci z pasją recytowały wiersze, zachwycały swoim wdziękiem i niepowtarzalna interpretacją utworu.

 

 

W naszym przedszkolu  obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować. Dzieci dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

 

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.