Bydgoszcz ul. Koronowska 5, tel. 698 750 102

W naszym przedszkolu mamy osiem grup wiekowych:

BIEDRONKI 

Nasza gromadka liczy  25 trzylatków. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Każdego dnia odkrywamy nasze przedszkole, do którego przychodzimy z coraz większą radością. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań z poznanymi kolegami i koleżankami. Podczas pobytu dzieci w przedszkolu opiekę nad nimi sprawują: Pani Iza , Pani Karolina, a także Pani Wiesia, która dba o sale biedroneczek.

 

Naklejkolandia Naklejka Muchomorek 248 - Ceny i opinie - Ceneo.pl

MUCHOMORKI

Mamy 3 – latka. Jesteśmy nowymi przedszkolakami. Codziennie razem będziemy spędzać wesoło czas, bawiąc się, śpiewając i tańcząc ale także wiele czasu przebywać będziemy na powietrzu spacerując i dokazując w ogrodzie przedszkolnym. Każdy rodzaj naszej działalności ruchowej, artystycznej, przyrodniczej połączymy z zabawą i odkrywaniem tajemnic otaczającego świata. Nad prawidłowym rozwojem czuwają: Pani Renata i Pani Hania. O porządek w sali Muchomorków dba Pani Justyna.

Motylki” – uczymy i bawimy się wesoło. – Miejskie Przedszkole nr 50

MOTYLKI

    To wesoła i żywiołowa gromadka dzieci 4-letnich. Jesteśmy bardzo ciekawi świata, więc chętnie poznajemy nasze otoczenie i różne nowe ciekawe rzeczy. Największą radość sprawia nam wspólna zabawa na dywanie, wesołe pląsanie w kole, ale także rysowanie wspaniałych laurek dla naszych rodziców. Nad ich rozwojem i bezpieczeństwem czuwają Pani Monika i Pani Basia. Nad porządkiem w sali czuwa Pani Danusia.

 

PSZCZÓŁKI

                      Grupa  „Pszczółki” to dzieci 4-letnie. W grupie pracują dwie nauczycielki: Pani Asia i Pani Asia. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się  wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Nad porządkiem i ładem w sali czuwa Pani Gosia.

 

 SŁONECZKA

Słoneczka to grupa dzieci 5- letnich, w której prowadzone są zajęcia z wykorzystaniem różnej aktywności: werbalnej, plastycznej, muzycznej, ruchowej. Stwarzamy warunki, w których dziecko będzie mogło rozwijać się zgodnie ze swoimi możliwościami i zdolnościami. Pracujemy indywidualnie z dziećmi, szczególnie z tymi, które potrzebują naszego wsparcia. W pracy z dziećmi wykorzystujemy różnorodne metody aktywizujące.  Nad ich rozwojem i bezpieczeństwem czuwa Pani Beata i Pani Magda. O porządek w sali dba Pani Anita.

 

SOWY

Do naszej grupy uczęszczają dzieci 5 letnie. Bardzo lubimy codzienne spotkania w przedszkolu-mamy tutaj ulubionych kolegów i koleżanki, Nigdy się nie nudzimy, ponieważ mamy wiele pomysłów na zabawę i ciekawe spędzenie czasu. Chętnie bierzemy udział w zabawach, zajęciach sportowych, plastycznych, muzycznych. Z każdym dniem jesteśmy coraz bardziej samodzielni i mądrzejsi. Wspólne śpiewy i tańce towarzyszą im każdego dnia pod opiekuńczym wzrokiem Pani Ania i Pani Karolina. Salą zaś opiekuję się Pani Marta.

 

POZIOMKI

Do grupy „Poziomek” uczęszczają dzieci 6-letnie.  Dzieci z naszej grupy poznają siebie nawzajem, panie i przedszkole. Najwięcej czasu poświęcamy na naukę samodzielności i wspaniałą wspólną zabawę, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Realizując treści programowe z różnych obszarów edukacyjnych podejmujemy różne formy aktywności dzieci: społeczną, językową, poznawczą, artystyczną oraz ruchową i zdrowotną. Opiekę nad dziećmi sprawują  Pani  Beata Ch.  i Pani Elżbieta. Pani Ewa D.  dba o porządek w sali.

 

JAGÓDKI

Do naszej grupy uczęszczają dzieci 6-letnie. Jesteśmy bardzo wesołymi    i pomysłowymi przedszkolakami. Lubimy wspólne zabawy w kącikach zainteresowań. W naszej grupie uczymy się zgodnie bawić, dbać o nasze zabawki, ładnie zjadać posiłki, dbać o czystość i porządek. Chętnie wykonujemy różnego rodzaju prace plastyczne, śpiewamy, tańczymy i recytujemy wierszyki. Wspólnie z Panią Beata O.  i Panią Asią przygotowują się do podjęcia nauki w szkole. Aby w sali był lad i porządek dba pani Ewa D.